Shpërndanin heroinë në qytet, pranga dy vëllezërve në Elbasan

Ndaje

Dy vëllezër, të cilët akuzohen se shpërndanin doza të vogla heroine, janë arrestuar ditën e sotme nga policia në Elbasan.

Gjatë kontrollit fizik nga policia në sheshin “Gensher”, vëllezërve E.K. 28 vjeç dhe A.K. 27 vjeç, iu gjetën dhe sekuestruan 9 doza lënde narkotike të llojit heroinë dhe një sasi e vogël kanabisi në banesë.

Si provë materiale u sekuestruan 2 peshore elektronike, të cilat shërbenin për peshimin dhe ndarjen në doza të lëndës narkotike, doza me lëndë narkotike heroinë dhe kanabis, 4 aparate celular dhe një automjet.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje