Aksidentohen rëndë dy makina në Peqin, vdes fëmija 5 vjeç

0Shares
0

Një aksident i rende me pasojë vdekjen e një të mituri, 5 vjeç ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Sipas policisë, i mitur ishte pasagjer dhe ka humbur jetën si pasojë e përplasjes së dy automjeteve

“Mjeti tip “Fiat” me drejtuesen shtetasen K.L., 51 vjeçe , banuese në Peqin është përplasur me mjetin  “Volksëagen”, me drejtues shtetasin H.S., 67 vjeç,  banues në Elbasan. Si pasojë e aksidentit është plagosur  pasagjeri  i mjetit tip “Fiat”, shtetasi i mitur L.S, 5 vjeç, banues në Peqin, i cili ndëroi jetë rrugës për në spital”, thuhet në njoftimin e policisë.

Njoftimi i plotë i policisë

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, mjeti tip “Fiat” me drejtuesen shtetasen K.L., 51 vjeçe , banuese në Peqin është përplasur me mjetin  “Volkswagen”, me drejtues shtetasin H.S., 67 vjeç,  banues në Elbasan.

Si pasojë e aksidentit është plagosur  pasagjeri  i mjetit tip “Fiat”, shtetasi i mitur L.S, 5 vjeç, banues në Peqin, i cili ndëroi jetë rrugës për në spital.

Grupi  hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

//DRONI.al/

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje