VIDEO/Kërcënimi i Lleshajt ndaj inxhinierit në Lezhë, Zhupa publikon fotot e pallatit 12-katësh: Ja gjendja e tij

Ndaje

Bëri bujë ditën e djeshme debati midis ministrit Lleshaj dhe inxhinierit të ndërtimit në Lezhë, i cili po i tregonte hapur problemet qe kishte pallati 12-katësh.

Lleshaj iu kthye duke e akuzuar se po përhapte panik, ndërsa i kerkonte te pushonte dhe të mos vijonte më, ndonëse i riu ishte specialist (drejtor urbanistike) dhe e kishte verifikuar pallatin.

Ministri Lleshaj kërcënon shefin e urbanistikës

Çmenduria arrin kulmin! Një inxhinier dhe shef urbanistike informon ministrin Lleshaj se godinat janë dëmtuar në mënyrë kritike. Ministri i përgjigjet duke kërcënuar për përhapje paniku. Shteti i Edi Ramës po tregon jo vetëm fytyrën e tij më të paaftë, por edhe më tiranike. Video nga Zirkon Disha#mbroteatrin #mbroshqiperine

Publiée par Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit sur Mardi 3 décembre 2019

Ditën e sotme, zëdhënesja e PD ka publikuar fotot ku ajo thotë se i perkasin pallatit në Lezhë per te cilen pati debate mbrëmjen e djeshme.

Kjo është gjendja e pallatit 12 katësh në Lezhë që Sandër Lleshaj guxonte në menyrë të papërgjegjshme të jepte mend edhe ti ulëriste banorëve edhe inxhinierit duke e konsideruar prishje normale.

Kriminale si e gjithë sjellja e tij në krye të ministrisë së brendshme. Shyqyr që nuk i hodhi gaz helmues për ti shpërndarë”,-shkruan Zhupa duke treguar gjendjen ekzistuese te pallatit.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje