FOTO/Solidaritet në Bruksel, mbahet 1 minutë heshtje në nder të viktimave të tërmetit në Shqipëri

Ndaje
Foto nga samiti ne Bruskel Burimi: Panorama

Brukseli ka mbajtur një minutë heshtje në nderim të 51 qytetarëve shqiptarë që humbën jetën nga tërmeti tragjik të martën e kaluar.

Me kërkesë të Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunit Rajonal Majlinda Bregu, në Samitin “Friends of Europe” të pranishmit kanë mbajtur një minutë heshtje për të gjithë viktimat e tërmetit të 26 nëntorit.

Sipas Panoramës, Samiti “Friend of Europe” diskuton për të ardhmen e Ballkanit Perëndimor dhe në këtë takim po merr pjesë edhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaci.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje