Tag: BRUKSELI

Rama i lodhur nga kushtet e BE: Nuk presim më, Shqipëria...

Shengeni ballkanik dhe integrimi në BE ishin në fokus të fjalimit të kryeministrit Edi Rama në Kongresin e PS. Për vendimin e Brukselit në...

FOTO/Solidaritet në Bruksel, mbahet 1 minutë heshtje në nder të viktimave...

Brukseli ka mbajtur një minutë heshtje në nderim të 51 qytetarëve shqiptarë që humbën jetën nga tërmeti tragjik të martën e kaluar. Me kërkesë të...

INTERVISTA/Kukan tregon se per çfare po pret Brukseli

Në një intervistë ekskluzive për ABC News, raportuesi në hije për Shqipërinë, Eduard Kukan ka deklaruar, se institucionet europiane po përdorin një retorikë shumë...