Tre numra jeshil per te gjithe te demtuarit, a mjaftojne!

Ndaje

Qeveria publikoi sot tre numra per te demtuarit nga termeti. Permes nje njoftimi nga zvministri i Infrastruktures, Ilir Bejtja dhe zv ministrja e Brendshme Rovena Voda.

Per të gjithë qytetarët e prekur nga tërmeti që kërkojnë të marrin informacion mbi atë se çfarë do të bëhet me ta, ku duhet të marrin ndihmat, të strehohen apo të pyesin për çfarëdolloj informacioni në lidhje me banesat e tyre të dëmtuara, qeveria ka vënë në dispozicion tre numra të gjelbër në dispozicion të tyre. Numrat janë: 069 41 14 100 ; 069 41 14 101 ; 069414404.

Zv.ministrja e Brendshme, Rovena Voda tha se numrat janë funksionale që sot, ndërsa nga nesër është planifikuar të vihen në dispozicion edhe tre numra të tjerë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje