Mbyllet nje tjeter media online nga dora e gjate e Rames

Ndaje

Nje tjeter portal online dosja.al eshte mbyllur sot. Sipas deejtuesit te saj Enton Abilekaj, mbyllja ka ndoshir per shkak te kompnaise se kontraktuar nga qeveria Acromax Mefia.

Deklarata e Abilekaj:

Dosja.al eshte bllokuar nga hosti. Nje denoncim i acromax media ka bllokuar median tone, me nje argument skandaloz. Behet fjale per nje foto te kapur ne nje hapesire publike, te Ylli Bakes, po po, te Ylli Bakes.

Acromax media pretendonte se ka te gjitha te drejtat e personazhit ne fjale, edhe ato kur ai del ne rruge dhe fotografohet nga gazetaret tane.
Kerkesa e papranueshme e acromax media per te hequr foton e personazhit ne fjale, u refuzua me te drejte nga Dosja.al, pasi nuk kishte shkelje te se drejtes se autorit. Mirepo Anxhela Faber, me mundesite e pafundme qe i jep nje pushtet i pashpjegueshem, kur informacioni eshte me i domosdoshem se kurre, arriti ta mbylle portalin tone, duke bindur hostin per nje shkelje qe nuk eshte bere.
Ju kerkojme ndjese per kete problem, urojme qe te mos kete prapavije politike ky skandal. Kjo çeshtje do te kaloje ne gjyq, por deri atehere po perpiqemi qe faqja te kthehet sa me shpejt.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje