“Do t’i ndalim koncesionet për 13 oligarkët”, Basha pas takimit me FMN: Buxheti i vitit 2020 është vjedhje e hapur

Ndaje

Pas takimit me misionin e FMN, kryetari i demokratëve Lulzim Basha në një deklaratë për mediat u shpreh se buxheti i parashikuar nga qeveria për vitin 2020 është një vjedhje e hapur.

Kreu i demokratëve u shpreh se me ardhjen e opozitës në pushtet do të ndalen koncesionet që do t’i jepen 13 oligarkëve.

FMN dhe opozita kanë një plaftormë të qartë për daljen nga kriza. Do ja dalim të ndalim këto koncesione korrupotive. Paratë do ti kthejmë të qytetarët, studentët, fermerët. Do kthejmë kushtet e barazisë para ligjit dhe konkurrencës së lirë”.

Basha tha se plani i hartuar nga opozita do të bëjë që biznesi nesër , me ardhjen në pushtet të opozitës, ta ketë krah qeverinë dhe jo si sot, që e ka përballë si kërcënues.

Ai plan do mundësojë që biznesi nesër qeverinë ta ketë në krah, jo si sot, përballë si kërcënues. Kjo situatë nuk mund të vazhdojë më dhe nuk ka pse të jetë kështu. Ne do të vemë në kontroll borxhin publik”, deklaroi Basha.

LIVE – Kominikim me gazetarët

LIVE – Komunikim me gazetarët pas takimit me Fondin Monetar Ndërkombëtar.

Publiée par Lulzim Basha sur Lundi 25 novembre 2019

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje