Këngëtares shqiptare nuk i ecën konkurrimi tek “Kënga Magjike”, largohet sërish nga festivali

Ndaje

Këngëtarja Linda Halimi nuk do të jetë as këtë edicion pjesë e netëve finale të ‘Kënga Magjike 2019’. Këtë herë arsyeja është vajza e saj disa muajshe, Kaimana.

Linda ka prezantuar këngën e saj ‘Want my love’ para disa kohëve, por ka zbuluar se  ardhja në Shqipëri për këtë prezantim e ka bërë ta kuptojë se për vajzën e saj të vogël nuk është aspak e lehtë. Ndaj ardhja e saj në Shqipëri është e pamundur.

“Për vajzën nuk ishte aspak e lehtë të qëndronte shumë orë në avion”, tregon Linda Halimi për Blitz.al.

Linda Halimi para disa viteve ka pasur një mosmarrëveshje pikërisht me organizatorët e festivalit, kur edhe u përjashtua dhe iu hoq e drejta të merrte pjesë për disa vjet me radhë.

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje