“Hëngri vetëm një mollë para ndeshjes” Rozana Radi thur vargje prekëse për boksierin e shpallur kampion bote

Ndaje

Historia e Klevis  Çelaj i preku gjithë shqiptarët, si dhe tregoi qartë braktisjen që shteti iu ben figurave që e nderojnë dhe lartësojnë kombin.

Boksieri u shpall kampion bote, por vetën 140 mijë lekë të vjetra ishte shpërblimi që ai mori nga shteti per kete arritje.

I riu jeton me vështirësi, ndërsa në studio nuk i ka mbajtur dot as lotët, teksa rrefente jetën e tij.

Rozana Radi, e prekur nga kjo histori i ka thurur atij disa vargje, duke treguar dhe njehere sesi zhvlerësohen dhe trajtohen qytetarët e ketij vendi, që i shërbejnë atij me shumë pasion.

POSTIMI I ROZANA RADIT 

Nuk doja te zgjohesha keshtu sot!
Klevis Cela ka ushqyer veten vetem me nje molle para se te dilte ne ring dhe te fitonte medaljen e arte!

Si tja bejme per te jetuar?

Vishja shpirtin nje femije
Te braktisur te ngujuar
Vish kepucet e nje prindi
Qe me lot ka sofren shtruar

Merri duart nje punetori
Qe per punen su pagua
Pyet nene qe te lindi
Si ja ben per tu gezuar
Merrja zerin nje studenti
Qe ne sheshe ju harxhu
Dhe me thuaj nese mundesh
Si tja bejme per te jetuar

//DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje