LAJM I FUNDIT/Rama merr fjalën në Kuvend: Beteja jonë nuk është me Metën, por me KÇK-në

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën e tij në foltoren e Kuvendit, ku e ka nisur direkt me sulmin ndaj presidentit Ilir Meta.

Rama është kapur me partnerët ndërkombëtarët siç i quan ai, të cilët sipas kryeministrit jane ofenduar dhe akuzuar nga Presidenti Ilir Meta.

Rama pretendon se po flet ne emer të drejtësisë, ku deklaron se duhet shume vullnet dhe durim nga ana e socialistëve.

“Nuk ka më turp, e pas kësaj besoj nuk ka as nevojë të zgjatemi për të shpjeguar arsyet që na sjellin këtu dhe drejtësinë e vendimmarrjeve tona, ndaj këtë herë nuk do merrem me Ilir Metën por me drejtësinë”, tha Rama.

Rama tha se ndjehet ne pozite vetem nga njerezit dhe qytetaret qe kanë pritshmëri nga drejtesia, e cila sipas tij eshte ende duke ardhur.

Kryeministri shprehet se pengesa qe i lind ne reformen e drejtesise eshte beteja me opozitën, të cilën ai e ka pagëzuar si ” KÇK” ( kap ça të kapësh).

vijon..

LIVE

ERTV Live😊: REZOLUTA PËR LEGJIMITETIN E GJYKATËS KUSHTETUESE – Fjala sot në Kuvend: • Jemi përballë si Kuvend me njeriun që e ka humbur busullën dhe e ka kthyer institucionin e presidentit të republikës në një frëngji prej ku sulmon nga të katër anët, botën, Europën, Shqipërinë dhe qeverinë!• Ne jemi 100% në të njëjtën linjë me SHBA dhe BE. Ky është thjesht një episodi i ri marrëzie i historisë së vjetër të përplasjes së Ilir Metës me drejtësinë. • Lufta jonë nuk është me Ilir Metën, por për Drejtësinë dhe beteja sot është me organizatën kriminale KÇK! Në 25 nëntor do t’i paraqes popullit Ligjin Special kundër krimit të organizuar dhe paketën e masave kundër KÇK në veçanti e korrupsionit në tërësi👊

Publiée par Edi Rama sur Vendredi 15 novembre 2019

KB/DRONI.al

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje