FOTO/12 banorë të lënduar në spital, policia hodhi gaz lotsjellës

Në krahë të banorëve janë ish-deputetët e Partisë Demokratike, ku nga vendi ku po ndodhin përplasjet ka folur ish-deputeti Flamur Noka.

Ai deklaron se janë 12 banorë që janë në spital të dhunuar. Disa banorë janë shoqëruar në komisariat ndërsa disa të tjerë janë dërguar në spital.

“Janë 12 banorë në spital të keqtrajtuar dhe të dhunuar policia se nuk dilnin nga shtëpitë e tyre. Ata po protestojnë për të mbrojtur banesat e tyre. Sot në këtë vend po ushtrohet genocide. Ai që puthet me Druzh Aleksandrin, shqiptarëve po i vë shkelmin në fyt.“shprehet Noka.

//DRONI.al/

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje