Tag: unaza

Policia në kërkim të një gruaje bjonde në Tiranë, dyshimet e...

Policia është vënë në kërkim të një gruaje bionde, rreth 45 vjeç, e cila shfaqet në kamerat e sigurisë teksa ulet përtokë dhe merr...

IKMT rikthehet tek Unaza, gati të rrëzojë me shpërthim të kontrolluar...

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë me shpërthim të kontrolluar një banesë gjashtëkatëshe. IKMT njofton se objekti që do të rrëzohet...

ARRSH e vendosur: Nis punimet në Unazën e Re, ku do...

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka njoftuar se së shpejti do të nisin punimet në Unazën e Re pikërisht aty banorët po protestojnë prej dy vjetësh...

“Projekti i Unazës pa lejë ndërtimore”, Balliu denoncon: Kompania nuk ka...

Klevis Balliu rikthen sërish në vemendjen çështjen e Astirit, ku ka vijuar te denoncojë nga selia blu. Sipas ish-deputetit,  Projekti korruptiv i "Unazës së Re"...

FOTO/Ish-deputeti nxjerr pamje të dhunës në ‘Astir’: Një banori i janë...

Disa persona vijojnë ende të jenë ende në spital, pas dhunes gjatë aksionit të djeshëm ne Astir. U raportua dhe me heret, se banoret...

FOTO/12 banorë të lënduar në spital, policia hodhi gaz lotsjellës

Në krahë të banorëve janë ish-deputetët e Partisë Demokratike, ku nga vendi ku po ndodhin përplasjet ka folur ish-deputeti Flamur Noka. Ai deklaron se janë...

“Do prishen 8 banesa”, Banorët e Unazës prej mëngjesit presin IKMT-në...

Paralajmërimi se këtë të hënë do të ndërhyhej në Unazë i ka gjetur banorët me shkopinj e sfurqe për të mbrojtur atë që e...

VIDEO/Ish-deputeti citon ligjet ndërkombëtare, PD thirrje Ramës: Mos provoko dhunën, nis...

Ppas 1 viti e më shumë rezistencë nga banorët, qeveria vijon ende mos të hedhë hapa drejt neutralizimit të situatës me banorët e Astirit. Partia...

“Qindra banorë arrestohen, kurse Tahiri nuk bëri burg as 20 minuta”,...

Në mbështetje të banorëve të Unazës ka qënë dhe vazhdon të jetë dhe ish-deputeti Klevis Balliu, i cili dhe kete ditë ka pritur bashkë...

FOTO/18 ditë në arrest, kush janë tre banorët e Unazës së...

Gjykata ka liruar 3 protestuesit e Unazës së Re, që ishin arrestuar 18 ditë më parë. Ilir Katiraj, Gramoz Shehu dhe Skender Doda ankimuan sot masën...