Planet për fundjavën? Në disa vende priten reshje të dendura shiu

Ndaje

Sot rikthehen reshjet e shiut në vend. Parashikohet reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarqet Shkodër dhe Kukës, ndërsa në qarqet e tjera priten reshje në përgjithësi të dobëta.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se reshjet në Veri do të shoqërohen me shtrëngata. Moti do të jetë i vranët dhe me reshje shiu të pakta në zonën Veriperëndimore dhe Juglindje.

Era do të jetë me intesitet të lartë me drejtim Juglindje me shpejtësi maksimale 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,5- 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Zonat  malore  4/16°C

Zonat e ulëta  8/23°C

Zonat bregdetare 12/22°C

//KB.DRONI.al/

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje