VIDEO/105 kg kokainë të kapur në Greqi, ministri grek publikon pamjet e para

Ndaje

Këto janë pamjet e para të publikuara nga vetë ministri grek, pas një operacioni për kapjen e nje sasie të madhe droge në Greqi.

Sipas asaj që u raportua, në një banesë në Attica, Policia ka zbuluar 105 kilogram kokainë të fshehura në një enë me rërë dhe në një furrë. Po ashtu Policia greke gjeti dhe sekuestroi 500- 600 mijë euro të dy shqiptarëve.

Pikërisht për këtë operacion që është në vijim, ka reaguar edhe ministri i brendshëm grek Michalis Chrysohoidis i cili shprehet “Punë është bërë. Shumë urime. Shkatërrim i organizatës kriminale për trafikun e drogës“, shkruan ai në rrjetin social Twitter duke postuar edhe një video nga aksioni i policisë.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje