“Iku dhe shtatori pa Gjykatë, SPAK…”, Manjani ironizon: Edhe sa herë do rrejnë, se u bënë bajat?!

Kanë qënë të përsëritura premtimet e qeverisë aktuale se vendi ynë brenda një kohe të shkurtër do të kishte tashmë të konsoliduara institucionet me te rendesishme të drejtësisë.

Madje me vetë “bekimin” e ambasadorëve, shqiptarëve u tha se brenda shtatorit do te kishin Gjykatë Kushtetuese, SPAK apo dhe nje proces te mbyllur tashme me Vettingun nga reforma ne drejtesi.

Ish-ministri Ylli Manjani e ka ironizuar kete fakt, pikërisht ditën e sotme që shënon mbylljen e muajit shtator. Ne një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan se genjeshtrave duhet tiu vijë fundi.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje