Tag: shtatori

Merret vendimi për vitin shkollor 2020 – 2021, zbardhet urdhri

Pas mbylljes së këtij viti shkollor online për sistemin parauniversitar, veç maturantëve, Ministria e Arsimit ka nxjerrë urdhrin për nisjen e vitit shkollor 2020-2021. Sipas...

Pedagogia e Oxford: Vaksina e koronavirus mund të jetë gati në...

Një profesoreshë e Oksfordit ka pohuar se një vaksinë për Covid-19 mund të jetë gati deri në vjeshtë. Sarah Gilbert është profesore e vaksinologjisë në...

“Iku dhe shtatori pa Gjykatë, SPAK…”, Manjani ironizon: Edhe sa herë...

Kanë qënë të përsëritura premtimet e qeverisë aktuale se vendi ynë brenda një kohe të shkurtër do të kishte tashmë të konsoliduara institucionet me...

DETAJE/Mëngjesi nis i ftohtë, gjithçka ndryshon gjatë ditës

Dalëngadalë moti do të ndryshojë dhe do t'i lejë vendin temperaturave të ulëta. Por ende mbetemi në kushtet e një moti të mirë. Mëngjeset mbeten...

Horoskopi, 18 shtator 2019/ Dhe yjet rrinë…, e flasin për Ju!

Dashi Edhe sot klima ne jetën tuaj ne çift do vazhdoje te jete e ngrohte. Do ndiheni mire pranë partnerit dhe do përgatisni edhe ndonjë...

Mundësi për plazh deri në fund të shtatorit, meteorologët japin lajmin...

Lajme te mira, per ata që ende nuk iu ndahet shpirti nga pushimet dhe deti. Dhe gjatë muajit shtator, mund te shfrytezoni ditët e...

Moti plot surpriza për muajin shtator, si do të jenë temperaturat

Moti do të jetë ndryshe këtë javë dhe në vazhdim. Përgatituni për supriza dhe merrni masat. Sipas të dhënave më të fundit të “Meteoalb”, muaji...

Mbarojnë pushimet, deputetët rikthehen në Kuvend, zbardhet rendi i ditës

Më 2 shtator 2019 Kuvendi i Shqipërisë rinis punimet për sesionin e ri parlamentar. Përmes një njoftimi, Kuvendi sqaron se seanca e parë plenare...

Përfundon mbledhja e qeverisë në Vlorë, kur do të bëhen publike...

Tashmë ka përfunduar zyrtarisht mbledhja e kabinetit të qeverisë Rama e cila startoi dje në qytetin e Vlorës. Minisitrat do të paraqisnin gjithë rezultatet e...