Tag: reformat

Yuri Kim e prerë me politikën shqiptare: “S’ka më lojëra me...

Në një prononcim të shkurtër për mediat ndërsa i drejtohej Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Yuri Kim e bëri të qartë se reforma zgjedhore...

Mungoi në mbledhjen e PS, Rama justifikohet me paralajmërime: Brenda nëntorit...

Edhe pse ka munguar në prezantimin kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale, duke paralajmëruar se brenda muajit nëntor do të fillojë “furtuna...

Negociatat/Kryeministri hollandez ngre shqetësimin: Shqipëria ka probleme me ndarjen e pushteteve

Këshilli i Evropës do japë sot veridiktin final për hapjen ose jo të negociatave për Shqipërinë dhe  për Maqedoninë e Veriut. Për këtë çështje...

“Iku dhe shtatori pa Gjykatë, SPAK…”, Manjani ironizon: Edhe sa herë...

Kanë qënë të përsëritura premtimet e qeverisë aktuale se vendi ynë brenda një kohe të shkurtër do të kishte tashmë të konsoliduara institucionet me...

Ndarja nga jeta e Jacques Chirac, pse do të mbahet mend...

Ish-presidenti francez ndërroi jetë në moshën 86-vjeçare, por la pas një histori të mbushur plot me arritje dhe suksese. Jacques Chirac, ish presidenti francez, do...

Gjermania jep “po” me kushte, ish-ministri: Duhet ta mbledhim mirë rradaken!...

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka një propozim që sipas tij duhet të kryhet menjëherë, tanimë që Gjermania vendosi "po" me kushte për Shqipërinë. Ai...

“Rama po bën prapë dasëm pa nuse”, Basha: Negociatat hapen pas...

Kryedemokrati Lulzim Basha, teksa ndodhet në një bashkëbisedim me gazetarët, ka folur lidhur me negociatat dhe kushtet që Gjermania vendosi, duke bërë përgjegjës Kryeministrin...

“Një hile e zezë po vërtitet”, Manjani ngre shqetësimin: Kështu s’do...

Në një reagim të fundit, Ylli Manjani, me njohuri të gjëra në fushën e drejtësisë, deklaron se një prej hileve të zeza që na...

Ministri gjerman i prerë gjatë takimit me Ramën: BE nuk është...

'BE nuk është fjalë, është punë për të përmbushur reformat'. Kështu është shprehur ministri i jashtëm gjerman, Heiko Maas, në takimin që zhvilloi me kryeministrin...

Tusk “ia pret shkurt” Ramës: Vijoni reformat, për të avancuar në...

Presidenti i Bashkimit Europian Donald Tusk ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin Edi Rama, gjatë samitit në Bruksel. Ka qenë vet Tusk ai...