Policia, biznes dhe influencë me mediat me videon e Kokëdhimës dhe turistëve spanjollë

Ndaje

Policia ka shpërndarë sot një video sipas preferencave të saj në lidhje me një ngjarje dramatike që ka ndodhur dje në Porto Palermo. Pronari I një lokali në Porto Palermo, Mihal Kokëdhima, I zemëruar që një familje turistësh spanjollë lanë restorantin edhe pse prorositën për shkak të vonesës së porosisë, ka sulmuar dhe më pas është vendosur mbi kofanin e mjetit të turistëve për gati 3 km.

Pamjet janë të tmerrshme dhe policia ka njoftuar se Kokëdhima është arrestuar.

Natyrisht që personat në fugon përfshirë edhe familjen spanjolle janë tmerruar nga sjellja e paskrupullt e Kokëdhimës, porn ë fakt për gati 3 km edhe personat në fudon, drejtuesi I tij dhe personi që kishte në krah kanë konsumuar vepër penale,

Kokëdhima mund të binte nga kofano dhe mund të shtypej nga makina. Përgjatë 3 km ky person ishte në kushtet e tentativës për t’u vrarë, por policia e ndikuar politikisht nuk ka ndërmarrë një hetim të paanshmë për ngjarjen.

 “Mbaje, mbaje, mbaje se do hidhem unë po mbaje – o ç’vdiqa, mbaje këtu të thashe se do vdes këtu”- jane vetem disa nga fjalet qe degjohet ai te thote, Kokëdhima cfarë tregon kushte tmerruese të tij për një rrugë disa minuta ndërsa makina ku ishte kapur ecte me shpejtësi.

Kjo është njëra anë e ngjarjes së djeshme. Tjetra është loja e policisë me videon. Policia e ka shpërndarë atë sipas preferencave të politikës dhe pushtetit. Fillimisht te mediat e lidhura me të, më pas te disa të tjera dhe cfarë mbetet le ta kopjojnë.

Këtu nis ‘kazani’ I mediave në vend. Kazani nis nga qeveria dhe policia në rastin konkret. Zyra e shtypit e policisë së shtetit nuk lë pijanec pa na dërguar në email dhe ëhatsup që kapen rrugëve dhe rrugicave edhe në fhstarat e largët por kur vjen puna në ngjarje të mëdha, e rezervon atë për të suhqyer me audeinca mediat pranë vetes, për të ndësrtuar influence në media të tjera, dhe për të shtypur kokën dhe audiencat e mediave që nuk I ka nën kontroll.

Video u transmetua fillimisht nga tv ‘bunkeri’ I karlos si transmetim ekskluziv. Natyrisht ai do të ishte I pari pasi është një megafon I qeverisë dhe ashtu si edhe ndërmarrja që ia ka dhuruar qeveria, është bunker për fjalën e lirë.

Por më pas u pa që video nuk ishte ekskluzive. Policia e dërgoi edhe në disa media të tjera informative duke ua futur të gjitha mediave të tjera që detyrohen të lajmërojnë cigaret e kanabisit që kap policia dhe që shpërndahen prej saj për të gjitha mediat në kohë reale.

Qartësisht policia po ndikon tregun e mediave. Video nuk është gjetur në mënyrë individuale dhe asnjë video nuk gjendet në këtë mënyre. Të gjitha videot e lidhura me ngjarje kriminale shpërndarhen për biznes, ose politik ose qartazi me para.

Sulmi ndaj turistëve spanjollë

Pamje të denja të një filmi hollivudian!Sulmi ndaj mjetit ku udhëtonin turistët spanjollë.Pronari i lokalit shfaqet mbi furgon duke goditur me grushte xhamin e parë.Shihni më shumë video në kanalin e A2 CNN në YouTube: http://a2cnn.com/youtube

Publiée par A2 sur Samedi 17 août 2019

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje