Përplasja/ Haradinaj: Pas dorëheqjes më kontaktuan shumë kryeministra, por jo Rama

Ndaje

Ramush Haradinaj, kryeministër në detyrë i Kosovës ka dhënë një intervistë për arsyet e dorëheqjes së tij për televizionin T7 në Kosovë. Ai ka dhënë detaje rreth ftesës së Gjykatës Speciale dhe dorëheqjes së tij. Ai ka konfirmuar raportet e ftohta me homologun e Shqipërisë, Edi Rama i cili nuk kishte reaguar direkt për thirrjen e tij nga Gjykata Speciale.

“Kam marrë shumë letra prej kryeministrave të rajonit, por jo prej Edi Ramës. Prej Shqipërisë më kanë shkruar presidenti Berisha, presidenti Mojsiu që ishte dhe këtu etj. Në Shqipëri është një ndjenjë respekti dhe vetëdija kombëtare e ka bërë të veten. Ata i përcjellin këto tema” – tha Haradinaj që i ka falënderuar të gjithë ata që i kanë shkruar pas vendimit të tij.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje