Tag: Haradinaj

Rama vijon të mbajë në tension marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, sulmon Ramushin dhe...

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj reagoi pas sulmit të kryeministrit shqiptar, Edi Rama duke theksuar se kryeministri I Shqipërisë po zbaton mësimet e Lavrovit. "I...

Basha reagim të ashpër pas padisë të Ramës për Haradinajn: Perversitet...

Edhe lideri i opozitës, Lulzim  Basha i eshtë bashkuar reagimeve pas padisë që kryeministri Edi Rama ka depozituar ne gjykaten e Prishtinës për shpifje...

Padia e Ramës ndaj Haradinajt, Berisha reagon ashpër: Tradhtar i urryer!...

Një reagim shumë të ashpër ka bërë ish-kryeministri Sali Berisha, lidhur me padinë që Edi Rama ngriti ndaj Ramush Haradinajt. Në një postim në “Facebook”,...

Përplasjet me Ramën/Haradinaj u kërkon falje shqiptarëve dhe kritikon Qeverinë: Për...

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i është rikthyer debatit me kryeministrin Edi Rama, i cili pak ditë më parë do ta quante të paditur...

FOTO/Nuk largohet nga politika, Ramush Haradinaj regjistrohet si deputet

Kryeministri ende në detyrë, Ramush Haradinaj ka njoftuar se është regjistruar si deputet i legjislaturës së ardhshme të Kuvendit të Kosovës. Përmes një postimi në...

“Rama bënte gjeste joserioze”, Këshilltarja e Haradinajt zbulon prapaskenat e Samitit...

Këshilltarja e kryeministrit në largim  Ramush Haradinaj, Meliza Haradinaj, ka bërë një reagim të fortë në “Facebook” mbi kryeministrin Rama, teksa ka shkruar  detaje...

VIDEO/Ramush Haradinaj pas zgjedhjeve, ish-kryeministri pyetet për mundësinë e një koalicioni...

Ramush Haradinaj ka folur para mediave, duke reaguar keshtu zyrtarisht lidhur me rezultatin e zgjedhjeve parlamentare. Ramush Haradinaj, kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës...

Haradinaj nxjerr një FOTO me Berishën dhe bën premtimin e madh

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka publikuar ditën e sotme një foto me ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha. Haradinaj tregon edhe bisedën me...

Haradinaj kthehet nga Haga, mesazhi i fortë: Kufijtë e Kosovës nuk...

Kryeministri i dorëhequr i Kosovës, Ramush Haradinaj është kthyer në Prishtinë. Pas intervistës në Hagë, përballë Gjykatës Speciale, lideri i AAK-së ka mbërritur në...

The Economist: Mos mendoni se karriera e Haradinajt ka mbaruar që...

The Economist* I plagosur dhe nën zjarr në vitin 1998, Ramush Haradinaj rrëmbeu të vetmen gjë që i erdhi në dorë për të ndalur gjakderdhjen....