VIDEO/Qytetarët tallen me votimet, ja gjetja në Fier: Furgoni me logon e Rilindjes shpërndan thasë…

Votimet vazhdojn të mbahen në të gjithë vendin, dhe pse në të dhënat zyrtare nga KQZ pjesëmarrja në votime ishte relativisht e ulët, me 12% .

Pavarësisht kësaj, qytetarët duke qëndrua larg dhunës dhe incidenteve, kanë zgjedhur forma paqësore të protestave, kun në thelb ka qënë ironizimi i votimeve, duke improvizuar kohën e komunizmit dhe votimeve monopartiake në atë kohë.

Së fundmi, në një video të ardhur në redaksine tonë, shihet sesi disa qytetarë në Fier kanë zgjedhur të ironizojnë këto zgjedhje.

Duke u rënë sazeve, qytetarët shihen të jenë pranë një furgoni me logon e Rilindjes, në të cilën kanë vendosur disa thasë për të ironizuar me shpërndarjen e miellit.

https://www.youtube.com/watch?v=lUQ0-UFUQNs&feature=youtu.be

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje