FOTO/2 korçarët në listën e INTERPOL, të shpallur në kërkim për krime në Greqi

0Shares
0

NTERPOL sot ka shpallur listën me 7 më të kërkuarit, ku mes tyre janë edhe dy shqiptarë.

Siç bëhet e ditur në faqen zyrtare të Organizatës Ndërkombëtare të Policisë Kriminale, dy shqiptarët janë shpallur në kërkim për disa krime në Greqi.

Dy korçarët janë shpallur në kërkim nga shteti grek me akuzën e prerjeve të paligjshme të pyjeve, që kanë shkaktuar një dëm prek 10.000,00 euro.Bëhet fjalë për Ergest Memon 34-vjeçar dhe Taulant Memon 33-vjeç.

Mbi Taulant Memon, rëndon akuza e dyfishtë për armëmbajtje pa leje.Interpoli i ka bërë thirrje  qytetarëve për ndihmë për t’i lokalizuar.

Taulant Memo
Ergest Memo

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje