Tag: Interpol

EMRI/Kthehej nga Brukseli për pushime, kapet në Muriqan vlonjati i kërkuar...

Kapet në Muriqan një shqiptar i kërkuar për llogari të drejtësisë italiane. 44-vjeçari Elton Isufi alias Mateo Meto, i dënuar në Itali me 11 vite...

EMRAT/Të dënuar për vepra të rënda, ekstradohen nga Belgjika dhe Italia...

Dy persona janë ekstraduar ng Belgjika dhe një tjetër nga Italia. Mësohet se nga Tirana me Interpol Belgjikën u krye ekstradimi nga Belgjika drejt...

Irani lëshon një urdhër arresti, kërkon ndihmë nga Interpol për të...

Irani ka lëshuar një urdhër arresti dhe i ka kërkuar Interpolit ndihmë në arrestimin e presidentit amerikan Donald Trump dhe dhjetëra të tjerëve që...

EMRI/Shqiptari kërkohej në Itali për trafik droge, kapet në qytetin e...

Kapet dhe arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 39-vjeçari i dënuar për trafikim të lëndëve narkotike. Gjatë 4-mujorit të parë të vitit 2020, nga DVP...

EMRI/Dënohet me 10 vite burg për drogë në Itali, kapet 45-vjeçari...

Policia e Elbasanit ka arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar, me qëllim ekstradimi drejt Italisë. "Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore...

EMRI/I dënuar me 18 vite burg për vrasje, ekstradohet shqiptari nga...

Interpol Tirana në bashkëpunim me shërbimet partnere ka ekstraduar një shqiptar nga Greqia, i cili ishte  dënuar me 18 vite burg për veprat penale...

Ndalohet në Tiranë anëtari i mafias kineze, ja për çfarë akuzohet

Policia Kufitare e Rinasit në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe Interpol Pekini/Kinë, kanë bërë arrestimin e shtetasit kinez : G.L, 25 vjeç, lindur në Kinë,...

FOTO/2 korçarët në listën e INTERPOL, të shpallur në kërkim për...

NTERPOL sot ka shpallur listën me 7 më të kërkuarit, ku mes tyre janë edhe dy shqiptarë. Siç bëhet e ditur në faqen zyrtare të...

Lumë akuzash mbi fierakun, ekstradohet nga Greqia 36-vjeçari

Interpol Tirana ka kapur dhe ka ekstraduar nga Greqia  2 shqiptarë të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale. Nga Specialitët e Rendit u...

Mosantarësimi i Kosovës në Interpol, ish-presidenti: Izolim ekonomik e politik Serbisë

Ish-presidenti Bujar Nishani ka reaguar lidhur me mosantarësimin e Kosovës në INTERPOL. Pas votimit të djeshëm, ku vende si Rusia apo Maroku votuan kundër,...