VIDEO/Një ditë para konkurrimit në Eurovision, Jonida Maliqi zhgënjen me anglishten

Ndaje

Jonida Maliqi do të jetë përfaqësuese e Shqipërisë në festivalin e përvitshëm “Eurovision 2019” i cili këtë vit do të mbahet në Izrael.

Ajo u shpall fituese e festavilit të 57 në RTSH me këngën “Ktheju tokës” me muzikë dhe poezi të Eriona Rushitit. Ajo do të dalë në skenë këtë të enjte, dhe ne te vertete kenga eshte pritur mire.

Por, Jonida ka dështuar ndjeshëm në një tjetër vend.

Nga përgjigjet që ajo kthen duket se ka shumë vështirësi me anglishten e madje shpeshherë fjalët i thotë në shqip pasi nuk i kujtohen apo nuk di ti shprehi në anglisht.

Kjo situatë na rikthen edhe një herë në vëmendje, intervistën e dështuar të Eneida Tarifës. Pavarësisht kësaj, Jonida i ka kaluar këto momente me shumë sportivitet.

 

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje