EMRAT/Katër kandidatët e rinj marrin mandatet, dhe 3 të tjerë kërkojnë të bëhen deputetë

0Shares
0

Tre kandidatë nga listat e opozitës kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ.

Artur Roshi, Nikolin Staka dhe Zef Shtejni, janë tre kandidatët e rinj që duan të bëhen deputetë. Ndërkohë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë sot mandatin e deputetit katër kandidatëve të listave të PD dhe LSI-së.

KQZ miratoi sot dhënien e mandatit për Andi Permetin (PD), Erion Picirin (PD), Fatjona Dhimitrin (PD) dhe për Eugen Bojaxhiun (LSI).

Katër kandidatët e rinj, do ta marrin zyrtarisht mandatin e deputetit në seancën e ardhshme plenare, kur ata të bëjnë betimin në Parlament.

Pas këtij vendimi të KQZ-së dhe betimit që pritet të bëhet javën e ardhshme numri i ligjvënësve do të shkojë në 106 deputetë.

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje