Shuma të mëdha parash për Notre-Dame, Albi Nako: Paradoks, ka fëmijë që vdesin për bukë

Ndaje

Solidariteti nuk ka munguar aspak përsa i përket një prej trashëgimive kulturore në botë, katedrales së Notre Dame.

Macron premtoi se do të rindërtonte katedralen në 5 vite, ndërsa nuk kanë muguar fonde të mëdha parash të dhuruara nga njerëz të pasur dhe jo vetëm.

Por përpos solidarizimit që patën disa persona dhe disa shtete duke kontribuar kishte dhe nga ata që nuk ishin aspak dakord me këtë vendim.

Njëri nga këta ka qënë dhe koreorografi Albi Nako. Albi me një foto në InstaStory ka treguar se është paradoks, të dhurosh një sasi aq të madhe lekësh ndërkohë që në shume vende të tjera fëmijët vdesin nga uria.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje