Tag: deputete

Komisioni i vlerësimit/Basha e miraton: Në shtator nisim fushatën drejt fitores

Diten e sotme, pas Kryesisë, ishte dhe Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike që miratoi përbërjen e Komisionit të Vlerësimit të kandidatëve të PD, pjesë...

Këngëtarja dhe deputeja shqiptare infektohet me koronavirus

Këngëtarja dhe njëkohësisht deputetja e PDK Eliza Hoxha është testuar për koronavirus dhe ka dalë pozitive. Këtë lajm e ka dhënë vetë ajo përmes...

Rama pranon të takojë për herë të dytë opozitën parlamentare

Kryeministri Edi Rama ka pranuar takimin me opozitën parlamentare. Ai do të takojë sot për herë të dytë Murrizin, Stojkun dhe Musain, në orën 19:00. Më...

Udhëzimi i plotë i PD-së me 4 fazat e procesit, kushtet...

Partia Demokratike fillon nga sot përzgjedhjen e kandidateve për deputetë, duke shënuar kështu de facto edhe nisjen e fushatës elektorale. Kryesia e Partisë Demokratike...

VIDEO/“Mi nxirr pak shalët”, çfarë s’u pa nga bëmat e deputetëve...

Maxhoranca dhe opozita parlamentare në dy muaj të punës së tyre onlinë, për shkak të Pandemisë së Covid-19 miratuan dhjetra projektligje, akte, vendime, marrëveshje...

VIDEO/Deputetet thyejnë rregullat në mes të Tiranës, 4 veta në një...

Deputetët janë të parat që thyejnë rregullin e vendosur nga qeveria dhe miratuar me votë nga Parlamenti. Në rrjetet sociale qarkullon një video ku shihen...

FOTO/Mbahet distancë nga deputetja që iu infektua djali, ministri i njohur...

Vijon puna ne Parlament, me diskutime lidhur me situaten e koronavirusit, kur nga foltorja ende eshte duke folur kryeministri Edi Rama. Por, para se te...

FOTO/E dashura e diktatorit të fundit në Europë bëhet deputete, akuza...

"Dashuria" e madhe e liderit historik të Bjellorusisë ka sjellë në front një deputete të re mes shumë polemikash. 22-vjeçarja Maria Valiseviç është e...

72 vjet nga ekzekutimi i intelektualëve në Malin me Gropa, Basha:...

Lideri demokrat Lulzim Basha ka risjellë në vemendje pushkatimin e 16 personave që përfaqësonin elitën e kombit shqiptar, ne vitin 1947. Basha shkruan se keta...

FUGA: Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e...

Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! ------ Sot e nesër po ndodh masakra mbi shkencën shqiptare: Në komisionin e edukimit dhe...