Tag: deputete

VIDEO/“Mi nxirr pak shalët”, çfarë s’u pa nga bëmat e deputetëve...

Maxhoranca dhe opozita parlamentare në dy muaj të punës së tyre onlinë, për shkak të Pandemisë së Covid-19 miratuan dhjetra projektligje, akte, vendime, marrëveshje...

VIDEO/Deputetet thyejnë rregullat në mes të Tiranës, 4 veta në një...

Deputetët janë të parat që thyejnë rregullin e vendosur nga qeveria dhe miratuar me votë nga Parlamenti. Në rrjetet sociale qarkullon një video ku shihen...

FOTO/Mbahet distancë nga deputetja që iu infektua djali, ministri i njohur...

Vijon puna ne Parlament, me diskutime lidhur me situaten e koronavirusit, kur nga foltorja ende eshte duke folur kryeministri Edi Rama. Por, para se te...

FOTO/E dashura e diktatorit të fundit në Europë bëhet deputete, akuza...

"Dashuria" e madhe e liderit historik të Bjellorusisë ka sjellë në front një deputete të re mes shumë polemikash. 22-vjeçarja Maria Valiseviç është e...

72 vjet nga ekzekutimi i intelektualëve në Malin me Gropa, Basha:...

Lideri demokrat Lulzim Basha ka risjellë në vemendje pushkatimin e 16 personave që përfaqësonin elitën e kombit shqiptar, ne vitin 1947. Basha shkruan se keta...

FUGA: Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e...

Deputetët po shkruajnë edhe ligjet e Njutonit, edhe ekuacionet e Makswellit! ------ Sot e nesër po ndodh masakra mbi shkencën shqiptare: Në komisionin e edukimit dhe...

Publikohen emrat e deputetëve që kanë firmosur për shkarkimin e Metës,...

Mocioni i mazhorancës për të shkarkuar Presidentin Ilir Meta deri tani ka marrë 34 firma deputetësh. Në krye të listës është Taulant Balla dhe Erjon...

“Ore e njohin këta deputetët procedurën administrative apo jo?”

Teksa në Parlament vijon debati mbi shkarkimin e presidentit Ilir Meta, ku socialistët duan të votojnë rezolutën, profesor Artan Fuga sjell në vemendje një...

Koncesioni i rrugëve, Vasili: Rama po u lë fajin në kurriz,...

Ish-kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një reagim të fundit është shprehur se në koncensionin e rrugëve Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat ka...

Rama mbledh deputetët dhe drejtuesit e qarqeve në vilën e Enver...

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur deputetët dhe drejtuesit socialistë të qarqeve. Takimi po zhvillohet në vilën 31 në ish-blloko (Vila e diktatorit Enver Hoxha). Mësohet...