Tag: deputete

DENONCIMI/Ja me çfarë e bleu Rama deputetin e Vlorës

Në një denoncim të bërë publike nga ish-kryeministri Sali Berisha, një qytetar zbulon sesi është blerë deputeti më i ri në Parlament, Ervis Meço. Sipas...

Basha me politikanët britanikë: Paratë e universiteteve në Shqipëri, i bën...

Gjatë vizitës së tij në Londër, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, teksa zhvilloi takime të rëndësishme në parlamentin britanik, u shpreh se në...

Zëvendësohen 5 deputetët socialistë në garë për bashkitë, kush hyn në...

Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka zëvendësuar 5 deputetët në grupin parlamentar të PS-së, të cilët lanë mandatet për të kandiduar për kryetarë Bashkie në...

LISTA/Të tjerë emra i shtohen Parlamentit, shkon në 120 numri i...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u ka dhënë  mandatin e deputetit  dhe tre  kandidatëve të tjerë, dy nga rradhët e  Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe...

EMRAT/Katër kandidatët e rinj marrin mandatet, dhe 3 të tjerë kërkojnë...

Tre kandidatë nga listat e opozitës kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në KQZ. Artur Roshi, Nikolin Staka dhe Zef Shtejni, janë tre kandidatët e rinj...

Zyrtarizohen dy grupet e reja parlamentare, ja kush e përfaqëson PD...

Deputetët  e rinj opozitarë tashmë do të kenë dhe dy grupe parlamentare në Kuvend. Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi njoftoi sot se grupi parlamentar i...

EMRI/Burri i deputetes së PS-së emërohet Prokuror në Tiranë

Bledar Valikaj është emëruar si prokuror i Prokurorisë së Tiranës. Me 5 vota pro,  emërimi i KLP vendosi dhënien e statusit të prokurorit për Valikaj,...

Kreu i inspektoriatit të pasurisë: Ka mbi 20 deputetë që kanë...

Mbi 20 deputetë të Kuvendit të Shqipërisë kanë fshehur pasuritë. Shkëlqim Ganaj, kreu i Inspektoratit të Lartë të Kontrollit dhe Deklarimit të Pasurive, konfirmon...

EMRAT/3 kandidatët e rinj që marrin mandatin e deputetit, nesër betimi...

Ka ende kandidatë që pranojnë të marrin mandatin e deputetit për të zenë karrigen në Kuvend. Mësohet se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka parashikuar që...

EMRI/Një tjetër kandidate nga LSI kërkon të bëhet deputete

Një tjetër kandidate e LSI ka pranuar mandatin ditën e sotme. Bëhet fjalë për Amra Barova e cila dorëzoi formularin e dekriminalizimit në KQZ.Barova është...