FOTO/Mbahet distancë nga deputetja që iu infektua djali, ministri i njohur dallon nga të tjerët me maskën e veçantë

Vijon puna ne Parlament, me diskutime lidhur me situaten e koronavirusit, kur nga foltorja ende eshte duke folur kryeministri Edi Rama.

Por, para se te zhvillohej seanca, sot deputetet jane perballur me nje tjeter atmosfere, te pajisur me mjete mbrojtese dhe duke respektuar protokollet ne hyrje te godines.

Ligjvënësit janë fotografuar teksa hyjnë në sallën e Kuvendit me maska dhe doreza. Ndërkohë që edhe ministrat që kanë ardhur në bashkë në këmbë, janë parë të ruajnë distancën 2 metra midis njëri-tjetrit.

Ajo që ka rënë në sy ka qenë prania e deputetes së Fierit, Antoneta Dhima, djali i së cilës ishte ndër të prekurit nga koronavirusi, por fatmirësisht e fitoi betejën.

Po ashtu gjatë hyrjes së ministrave në sallën e Kuvendit ka qenë ministri i Bujqësisë, Blendi Çuçi, i cili ndryshe nga të tjerët është parë të fytet në parlament me një maskë me ‘dekord’, në dukje maskë firmato. Ndërkohë që të tjerët janë parë me maska kirurgjikale apo PFF2.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje