Zjarr me përmasa të mëdha në Krujë, vijon të përhapet me shpejtësi të madhe

foto ilustuese

Një zjarr me përmasa të mëdha ka rënë në një pyll me pisha dhe ullinj në Krujë.

Mësohet se pavarësisht se forcat e zjarrëfikëses janë në vendin e ngjarjes, fikja e fklakëve është tepër e vështirë për shkak të terrenit të vështirë dhe favorizimit që marrin vatrat e ndezura nga era e fortë që fryen.

Mësohet se zjarri ka rënë në fshatin Barkanesh të Krujës i cili vijon të përhapet për një shpejtësi të madhe.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje