Grabitja e kambistit në Memaliaj, arrestohet autori

Ndaje

Arrestohet autori i grabitjes në Memaliaj disa ditë më parë.

Burime bëjnë me dije se Ilirjan Korbi, 29 vjeç, banues në Paskuqan, u vu në pranga nga policia e Shkodrës.

Ai u ndalua në pranga paraditen e sotme rreth orës 10.00.

Burime policore thanë se ai kishte disa ditë që qëndronte në Shkodër.

I arrestuari, ishte shpallur në kërkim, pasi një javë më parë, ai dhunoi dhe grabiti dy të moshuar, në dyqanin e tyre në Memaliaj.

Mustafa Mustafai i cili u dërgua në spitalin e Gjirokastrës pasi kishte marrë një plagë në kokë, tha se, pak para ngjarjes, ai ishte grindur me një person në lokalin e lagjes, ndërsa sulmi i është bërë në dyqanin e tij me qytën e pistoletës ku punonte si kambist me bashkëshorten e tij Thëllëze Mustafai 67 vjeçe. Të dy morën plagë të rënda.

Burri 70 vjeçar dhe bashkëshortja pasi morën ndihmën mjekësore në spital u larguan për në shtëpi. Shuma e grabitur sipas policisë është 500 mijë lekë të vjetra dhe një telefon.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje