EMRAT/Pezullohen pesë zyrtarë të ALUIZNI-t në Vlorë

Pesë zyrtarë të ALUIZNI-t në Vlorë janë pezulluar nga detyra.

Ata janë Denis Metaj, Artan Beqiri, Erald Yzeiri, Danjela Kondaj dhe Xhilda Korrkaj të cilët ushtronin funksione të ndryshme në këtë institucion. Shkarkimi i punonjësve ka ardhur pas urdhrit të Prokurorisë së Vlorës.

Kjo e fundit ka dyshime të arsyeshme se zyrtarët në bashkëpunim me njeri-tjetrin kanë legalizuar një ndërtese pa leje në kundërshtim me ligjin. Shtëpia është në pronësi të Myzejen Zyrkaj.

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje