VIDEO/Berisha nxjerr videon e ZDF: Jehona e lëvizjes studentore vazhdon

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ripublikuar video-kronikën e televizionit gjerman ZDF kushtuar protestës së studentëve në Shqipëri.

Berisha shkruan se jehona botërore e lëvizjes studentore vazhdon akoma.

REAGIMI I PLOTË

Rrjeti televiziv me i madh gjerman ‘ZDF’ ne mbeshtetje te protestes se studenteve shqiptare!

Titulli i lajmit ne ZDF: 
– Protestuesit kërkojnë kushte më të mira dhe kanë popullin me vete”!

Te dashur miq, jehona boterore e levizjes studentore vazhdon. 
Televizioni gjerman “ZDF” në edicionin e tij qendror ka pasqyruar protestën e studentëve, të cilët kanë për më shumë se një muaj që kërkojnë plotësimin e 8 kërkesave.

ZDF” i ka kushtuar kësaj proteste një kronikë të gjatë, ku ka marrë në intervistë studentë dhe analistë, të cilët kanë treguar situatën në të cilën ndodhet protesta. Në kronikë tregohen pamje nga protesta e cila tashmë zhvillohet para kryeministrisë, por dhe kushtet e këqija të konvikteve. Grupin e xhirimit të “ZDF” i ka shoqëruar studenti Igli Tola, i cili u ka treguar dhe kushtet e tejet te këqija që janë konviktet e studentëve në Shqipëri. “Protestuesit kërkojnë kushte më të mira dhe kanë popullin me vete”, ky ishte titulli i lajmit në ‘ZDF’ sa i përket protestës studentore. sb

sb

Rrjeti televiziv me i madh gjerman 'ZDF' ne mbeshtetje te protestes se studenteve shqiptare! Titulli i lajmit ne ZDF: – Protestuesit kërkojnë kushte më të mira dhe kanë popullin me vete"!Te dashur miq, jehona boterore e levizjes studentore vazhdon. Televizioni gjerman “ZDF” në edicionin e tij qendror ka pasqyruar protestën e studentëve, të cilët kanë për më shumë se një muaj që kërkojnë plotësimin e 8 kërkesave.ZDF” i ka kushtuar kësaj proteste një kronikë të gjatë, ku ka marrë në intervistë studentë dhe analistë, të cilët kanë treguar situatën në të cilën ndodhet protesta. Në kronikë tregohen pamje nga protesta e cila tashmë zhvillohet para kryeministrisë, por dhe kushtet e këqija të konvikteve. Grupin e xhirimit të “ZDF” i ka shoqëruar studenti Igli Tola, i cili u ka treguar dhe kushtet e tejet te këqija që janë konviktet e studentëve në Shqipëri. “Protestuesit kërkojnë kushte më të mira dhe kanë popullin me vete", ky ishte titulli i lajmit në ‘ZDF’ sa i përket protestës studentore. sb

Publiée par Sali Berisha sur Lundi 7 janvier 2019

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje