Tag: zdf

Fyerja e gazetarit gjerman per shqiptaret, Rama ben polemike me gazetarin...

Gazeta gjermane “BILD” intervistoi kryeministrin Rama në mbrojtje të shqiptarëve, pas disa sulmeve raciste e denigruese nga nje gazetar i njohur  i televizionit gjerman,...

Media e madhe gjermane paralajmeron Ramen: Protesta po mbushet me zemerim

Rjeti me i madh televiziv gjerman ZDF permes nje kronike te gazetares te ZDF, Britta Hilpert thekson se protestat po mbushen me zemërim. https://www.zdf.de/nachrichten/heute-sendungen/videos/ausschreitungen-in-albanien-100.html Protesta e djeshme e...

Televizioni gjerman: Bandat e krimit dhe drogës të lidhura me politikën...

Një reportazh i televizionit gjerman ZDF tregon se mafia shqiptare është tepër aktive dhe aktiviteti i saj shtrihet në të gjithë Europën. Transmetuesi gjerman...

VIDEO/ Televizioni gjerman futet në konvikte: Nuk kanë kushte elementare, qeveria...

Protestës disa javore të studentëve shqiptarë i është bërë jehonë edhe në mediat gjermane. Televizioni ZDF ka transmetuar një reportazh në edicionin e lajmeve, ku...

VIDEO/Berisha nxjerr videon e ZDF: Jehona e lëvizjes studentore vazhdon

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ripublikuar video-kronikën e televizionit gjerman ZDF kushtuar protestës së studentëve në Shqipëri. Berisha shkruan se jehona botërore e lëvizjes studentore vazhdon...

“ZDF” jehonë protestës së studentëve: “Protestuesit kanë popullin me vete”

Televizioni gjerman ‘ZDF’, ka pasqyruar në edicionin e lajmeve të orës 19:00 mbrëmjen e sotme protestën studentore në Shqipëri. Në raportimin e bërë nga ‘ZDF’,...