VIDEO/Kyçet Universiteti Bujqësor, policia paralajmëron studentët: Do ndiqeni penalisht

Në një video të publikuar së fundmi, policia ka paralajmëruar studentët e Universitetit Bujqësor në Tiranë se kyçja e derës së jashtme është e kundraligjshme.

Gjatë bisedës, policët u thonë studentëve se nëse kryejnë këtë veprim, do të ndiqen penalisht.

Në videon e marrë nga ‘panorama’, studentët e sqarojnë se dryni në derën e universitetit është veprim simbolik.

“Mbyllja e derës kalon për ndjekje penale, është e kundraligjshme”, shprehet polici.

Studentët do të vijojnë dhe ditën e sotme me protesta, ndërsa mësohet se disa prej tyre janë rikthyer në mësim.

VIDEO-KLIKO

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje