FOTO/Premtime boshe të Ramës? Studentët nxjerrin mashtrimin me përgjysmimin e tarifave

Ndërkohë që protesta vazhdon, është ende e paqartë nëse Kryeministri Edi Rama ka bërë premtime boshe më herët me qëllimin e vetëm për ta mbyllur atë.

Në paktin për studentët, Edi Rama sqaroi dhe premtoi se do të kishte përgjysmime të tarifave, duke i kategorizuar ata të cilët përfitonin ulje.

Ndërkohë, ditën e sotme, studentët e Fakultetit të Inxhinierisë kanë shpërndarë në rrjetet sociale një njoftim, i cili u ka ardhur nga drejtuesit e kësaj shkolle ku sipas të cilit thuhet se deri në datën 28 Janar duhet të paguajnë tarifat e plota të shkollës.

Në njoftimin në fjalë thuhet se studentët e vitit të I, II, III, Bachelor do të paguajnë vlerën e plotë të tarifës, ndërkohë që studentët e nivelit Master, shkencor dhe profesional, duhet të bëjnë pagesën e këstit të parë.

Kjo vë në pikëpyetje, deklaratat e kryeminisrit dhe premtimet e tij.

 

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje