Rama i zënë ngushtë: Jam gati për 8 pikat, duhet të diskutojmë si do realizohen

Ndaje

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish në rrjetet sociale.

Teksa studentët ndodhen para godinës së Parlamentit duke protestuar, Rama shkruan se është gati për 8 Pikat.

Studentët nuk pranojnë dialog, ndërsa Rama vazhdon të këmbëngulë me lutjet se ai i pret dhe se është dakord me ta duke u kujtuar dhe dobësinë e tyre.

Reagimi i Ramës:

“Miq!Kori i protestës kur s’të dëgjojnë është domosdoshmëri.Refuzimi në kor i Dialogut është dobësi.Ju duhet ta dini që UNE JAM ME JU.Jam gati për të 8 PIKAT.Duhet të diskutojmë si e kur do të realizohen.Nëse ju s’doni ta kuptoni këtë,vazhdoni mbajini peng të 8 PIKAT.Unë ju pres”.

Studentët janë në ditën e 9 të protestës së tyre. Edi Rama më herët bëri me faj opozitën nga foltorja e Kuvendit se ishte ajo e cila po merrte peng protestën dhe se studentët ishin bërë pjesë e saj.

Madje, Kryeministri nuk kaloi para studentëve, por hyri dhe doli nga hyrja e prapme e Kuvendit, për të shmangur turmën.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje