Protesta para parlamentit, ish-ministri: Keqardhje për policët, që mbrojnë hajnat!!!

Ish-ministri Ylli Manjani ka reaguar pas protestës së dhunshme të ditës së sotme, ku u plagosën qytetarë dhe disa efektivë policie.

Manjani ndjen keaqardhje për këtë situatë, dhe në reagimin e tij ai shprehet se ata që sot janë viktima të kësaj përplasje, refeuar këtu dhe policëve, në fakt po mbrojnë hajnat.

Reagimi i plotë

Absurd & keqardhje

Qeveria që rrëmben pronën private dhe vjedh paratë e taksave qenka ‘legjitime’, ‘e ndershme’, ‘qytetare’!

Njerëzit që mbrojnë veten dhe pronën nga grabitja, qenkan ‘të paligjshëm’, ‘barbarë’ apo ‘shpellarë’!

Pa dyshim ndjehem i keqardhur për viktimat e përplasjeve fizike sot para parlamentit. Për policët, në mënyrë të veçantë që detyrohen të mbrojnë hajnat!!!

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje