Vangjush Dako nën hetim nga Prokuroria, jo vetëm për krim zgjedhor

Ndaje

Kryebashkiaku i Durrësit është nën hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Sipas Report Tv, Dako së bashku me disa anëtarë të familjes Avdyli po hetohet për blerje votash, që pas konstatimit të bisedave me vëllanë e kreut të grupit të Shijakut në qershor të 2017.

Hetimi për krim zgjedhor nuk është i vetëm, pasi Dako po hetohet edhe për punësime të paligjshme në njësitë administrative që drejton bashkia e Durrësit, pasi janë konstatuar ndërhyrje dhe emërime jashtë kritereve.

Në ditët në vijim kryebashkiaku i Durrësit pritet që të thirret për të dhënë dëshmi në prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Më herët Partia Demokratike, ka kërkuar të dalin përgjimet që vërtetojnë se Dako është i përfshirë në afera kriminale. Ditën e sotme, nga selia blu, Partia Demokratike tha se Dako është i kapur në përgjime me trafikantë ndërkombëtarë droge para, gjatë dhe pas zgjedhjeve për të blerë pushtetin kriminal të Edi Ramës, ai duhet të ishte sot në burg.

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje