Tag: hetime

‘SPAK të mos flejë mbi dosjen e mafias së plehrave’,PD kërkon...

Partia Demokratike ka reaguar diten e sotme, lidhur me pandemine duke u ndalur tek  pasojat qe pandemia ka lene tek qytetaret dhe sesa eshte...

U “dogj” pasi nxori sekretin e gjermanëve, ish kreu i OFL-së...

Ish-drejtori i pezulluar i OFL-së Artan Shkembi ka ankimuar vendimin e dhënë ndaj tij nga Gjykata e Posaçme, pas dyshimeve se ka dekonspiruar aksione...

Të akuzuarit në AKBN, mbi 1 milion dollarë dëm ndaj shtetit,...

Detaje të reja janë zbardhur nga arrestimi i urdhëruar nga Prokuroria e Tiranës në lidhje me aktivitetin e personave, punonjës të AKBN të akuzuar...

HETIMET/Dërgohet në gjykatë dosja ndaj ish-kryetarit socialist të bashkisë Kuçovë

Shkon për gjykim dosja e ish-kreut të bashkisë Kuçovë, Bardhyl Gjyzeli dhe 3 zyrtarëve. Ndaj tyre rëndon akuza për shpërdorim detyre. Bardhyl Gjyzeli, kryetari socialist...

Dy ngjarjet tragjike/Prokuroria nis hetimet, në dhomat e Sanatoriumit do vendosen...

Për rastin e mbrëmshëm të pacientit 65-vjeçar nga Klosi, Hasan Mira që u vetëhodh nga kati i katërt i Sanatoriumit, ku ishte i shtruar...

DETAJE/Mogherini në hetim nga BE për përvetësim fondesh

Problemet sapo kane filluar per ish-komisioneren  Fredericca Mogherini, e cila njihej dhe per miqesine me kryeministrin Edi Rama. Sipas burimeve,  ish-komisionerja e BE-së për Zgjerimin...

SPAK merr të pandehur gjyqtarin Luan Daci, nis përballja e tij...

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i komunikoi akuzat dhe mori si të pandehur gjyqtarin e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit,...

EMRAT/Trafik droge nga Shqipëria në Greqi, SPAK mbyll hetimet, dërgohen për...

SPAK ka përfunduar hetimet për 21 persona të akuzuar për trafik ndërkombëtar droge nga Shqipëria në Greqi, duke çuar dosjen për gjykim. Ndaj tyre rëndojnë...

DETAJE/Konfiskohen 3 llogari bankare në Fier, me vlerë 140 mln lekë

Nje 66-vjecari nga Fieri i kane konfiskuar 3 llogari bankare, me vlere 140 milionë lekë. Sipas policise, shumat dyshohen se janë përfituar nga veprimtaria kriminale në...

Tragjedia e familjes në Tiranë, Prokuroria vihet në lëvizje: Hetim të...

Pas ngjarjes së vetëflijimit të nënë e bijë, 56 dhe 33 vjeç, prokuroria ka nisur hetimet ndaj sekteve fetare. Mësohet se të gjitha sektet fetare...