Tag: prokurori

EMRI/Gati për SPAK dhe një prokuror tjetër, kaloi Vetting-un pa probleme

Vijon puna per krijimin e SPAK dhe emerimin e disa prej prokuroreve.  Keshtu Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë kandidatin për SPAK,...

Agim Kajmaku mbetet në burg, ‘kthesa e papritur’ e ish-kryebashkiakut

Ish-kryebashkiaku i Vorës, Agim Kajmaku, eshte terhequr  nga kërkesa për ndryshimin e masës së sigurisë.Gjykata e Tiranës pushoi kërkesën në seancën e sotme gjyqësore...

SPAK i kërkon Allës të bëjë testin e drogës, kyebashkiaku thirret...

Prokuroria e Posatshme Kundër Korrupsionit në nivele të larta (SPAK), i ka kërkuar kryetarit të Bashkisë së Bulqizës Lefter Alla që ti nënshtrohet testit...

U filmua duke pirë kokainë, Prokuroria nis hetimet për kryebashkiakun e...

Kanë nisur hetimet për kryebashkiakun e Bulqizës, Lefter Alla, te emëruar nga Edi Rama, i cili është filmuar me video duke pirë kokainë. Pas publikimit...

‘Jam në burg se jam nga Tropoja’, Arbër Çekaj përplaset me...

Ka nisur me debate seanca gjyqësore për Arbër Çekajn në Gjykatën Speciale Kundër Korrupsionit. I pandehuri Çekaj e ka nisur me përplasje dhe akuza...

EMRI/Olsian Çela zgjedh zëvendësin e tij

Pas zgjedhjes së kryeprokurorit Olsian Çela, është caktuar edhe zv.prokurori i Përgjithshëm. Gazeta SHQIP mëson se Thoma Jano do të jetë numri dy i...

Tritol prokurorit në Vlorë, reagon KLP: Mbrojtje të posaçme për Albert...

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur sot në Vlorë, aty ku iu vendos eksploziv makinës së prokurorit Albert Kuliçi reagoi edhe Këshilli i Lartë...

Dosjet e bujshme që ka hetuar prokurori që i vendosën tritol...

Në orët e para të mëngjesit të sotëm një sasi tritoli ka shpërthyer në makinën e Albert Kuliçit, zv/drejtues në Prokurorinë e Vlorës. Hetimet e...

Makina e prokurorit e dëmtuar totalisht me lëndë plasëse, policia: Dëmtohet...

Policia ka bërë me dije informacionrt e para zyrtare pas shpërthimit të madh në Vlorë. Zyrtarisht, konfirmohet djegia e makinës së prokurorit, ndërsa hetimet vijojnë. Informacion...

EMRI/Shpërthim i fuqishëm në Vlorë, shkrumbohet makina e prokurorit

Nje shperthim i fuqishëm është ndjerë gjatë natës ne qytetin e Vlorës. Ngjarja ka ndodhur ne mes  të qendrës së qytetit ku dyshohet se i...