Tag: vangjush dako

NR.339/ Dosja e famshme e Abdylajve shkon ne gjykate, mungon miku...

SPAK dergoi në Gjykatën e Posaçme dosjen e bujshme “339”, ku 25 persona më në krye Astrit Avdylajn akuzohen për grup të struktuar kriminal...

Vangjush Dako shfaqet me Kryeministrin ne Durres: Po bej ato letrat!

Kryeministri Rama ndodhej këtë mbrëmjes në Durrës, ku vazhdoi turin e tij të njohjes me situatën në terren ku shoqerohej ndwr te tjere edhe...

“Dako Family”, si i ngrit dinastia e miliardave, skema e levizjes...

Portali TPZ.al, në një shkrim të publikuar dy vjet më parë, ka zbardhur skemën sesi funksionon dinastia “Dako” dhe si fshihen miliarda lekë me...

DOKUMENTI/ Ndalesa per Dakon dhe familjen, ja cfare shkruan dokumenti i...

Departamenti amerikan i shtetit ka publikuar sot vendimin e Sekretarit te Shtetit per ndalimin e kreut te bashkise se Durresit dhe familjes se tij....

VOA: Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në...

Departamenti i Shtetit ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Kryetarit të Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako dhe anëtarëve të familjes së tij. Vendimi, i...

5 orë te Krimet e Rënda, Vangjush Dako tregon çfarë e...

Kreybashkiaku i Durrësit Vangjush Dako ka folur për herë të parë mbrëmjen e sotme për marrjen në pyetje 5 orë te Prokuroria për Krimet...

Dako përplaset me Fevziun: Je bërë si Avdyli, vetë flet vetë...

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako është përplasur mbrëmjen e sotme me gazetarin Blendi Fevziu. I ftuar në emisionin “Opinion” teksa Fevziu po i shpjegonte çështjen...

A ia hap Rama telefonin pas përgjimeve, flet Vangjush Dako

Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako këtë të enjte në Opinion ka folur për përgjimet e reja të publikuara nga gazeta gjermane Bild. I...

Përgjimet e ‘Bild’/ Gjushi në ‘Opinion’: Nuk kam folur me Astrit...

I ftuar sonte në ‘Opinion’ përballë një paneli gazetarësh, kryetari i Bashkisë Durrës, Vangjush Dako, i kapur në përgjim me kreun e bandës së...

Deputetët socialistë në vështirësi; larmishmëri tezash në mbrojtje të Vangjush Dakon

Publikimi i përgjimeve nga gazeta Bild ka vënë në vështirësi deputetët socialistë, të cilët në studio televizive po  nxjerrin teza nga më të ndryshmet...