Fitoi 400 milionë nga rimbursimi i gështenjave, kërkohet arrestimi i 47 vjeçarit

Ndaje

Sokol Zhuja është arrestuar nga policia për shkak se mblidhte gështenja dhe i shiste duke rimbursuar  dhe vlerën e TVSH-së.

47-vjeçari duke rimbursuar në 3 vjet ka arritur të fitojë rreth 400 milionë lekë.

Mësohet se prokuroria e Tiranës ka kërkuar arrestimin e këtij shtetasi.

Zhuja dyshohet se rrit artificialisht çmimin e gështenjës nga ata që e blen që janë të regjistruar si fermerë duke shtuar kështu edhe vlerën e TVSH-së që rimburson.

47 vjeçari është tregëtues i perimeve, i cili mbledh kryesisht gështenja që më pas i eksporton.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje