Tag: tvsh

DETAJE/4 të arrestuar për mashtrim me TVSh në Tiranë, 4 në...

Katër persona janë arrestuar ndërsa 4 të tjerë janë shpallur në kërkim pasi akuzohen se krijuan skema mashtrimi lidhur me tatimin mbi vlerën e...

Skemë mashtruese me TVSH, bie në pranga 61-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar një 61-vjeçar pasi akuzohet për krijimin e një skeme mashtruese lidhur me TVSH.  Zyrtarisht policia bën me dije se...

Minatorët protestojnë përballë RTSH-së: Pasqyroni çfarë themi ne, jo çfarë thonë...

Protesta e tyre ka ditë, javë dhe ndoshta muaj që vijon, ndërsa kërkesa e tyre është e qartë. Ata kërkojnë miratimin e statusit të...

‘TVSH-ja 6% për shtëpitë botuese’, deputetja: Mazhoranca subvencionon injorancën

Deputetja e PD Jorida Tabaku ka analizuar vendosjen e TVSH-së prej 6% për shtëpitë botuese. Nënkryetarja e Komisionit të Ekonomisë, shkruan në Facebook, se ata...

Evazion fiskal me TVSH, 13 të arrestuar, 12 të shpallur në...

Prokuroria e Tiranës ka bërë me dije informacione lidhur me personat që kanë kryer evazion fiskal me TVSH. Të paktën 13 persona janë arrestuar, ndërsa...

Bujtinat në Valbonë mbyllin aktivitetin, shkak përfshirja në TVSH

Kjo vjeshtë ka qenë një verë e dytë për bizneset e turizmit në të gjithë vendin për shkak të temperaturave të larta dhe mungesës...

Burrin ia groposën në Dajt, kush është gruaja që akuzohet për...

Elsa Biba është një prej grave të arrestuara, e cila aktualisht ndodhet në arrest shtëpie, pas akuzave nga Drejtoria e Hetimit Tatimor për një...

Skemë mashtrimi 1 mln dollarë me TVSH-në, në pranga biznesmeni dhe...

Një skemë mashtrimit më vlerë dëmi 1 milion dollarë është zbuluar nga Drejtoria e Hetimit Tatimor, ndërsa mësohet se janë përfshirë një numër i...

FOTO/Ndërron jetë në krye të detyrës spikeri i njohur në TVSH

Ka ndërruar jetë regjisori i njohur shqiptar Roland Roshi. Regjisori ësgrë ndarë nga jeta pasdite ndërkohë që po përgatitej për edicionin informativ në TVSH. Ai...

Fitoi 400 milionë nga rimbursimi i gështenjave, kërkohet arrestimi i 47...

Sokol Zhuja është arrestuar nga policia për shkak se mblidhte gështenja dhe i shiste duke rimbursuar  dhe vlerën e TVSH-së. 47-vjeçari duke rimbursuar në 3 vjet...