Rama rikthen si sekretar ish-deputetin Peza, kush janë ndryshimet në Asamblenë e PS

0Shares
0

Edhe pse jo me shumë ndryshime, të paktën pas zërave ku përflitej për lëvizje të mëdha, Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste ka dalë me disa emërime të reja dhe ndryshime, kryesisht në sekretariat.

Në fund të takimit, të gjithë anëtarët e saj kanë zgjedhur dhe sekretarët e Asamblesë dhe anëtarë të rinj.

Ndryshimet në sekretariat

Sekretare për Burimet Njerëzore – Senida Mesi

Romina Kuko – Nën/Sekretare

Sekretar për Organizimin – Arben Pëllumbi

Shpati Kolgega – Nën/Sekretar

Sekretare për Koordinimin Elektoral – Blerina Gjylameti

Elion Semanaj dhe Ermira Rusi – Nën/Sekretar

Sekretar Digjital – Ilir Beqja

Sekretar për Diasporën – Laert Duraj

Artemis Dralo – Nën/Sekretare

Sekretare për Bashkëqeverisjen dhe Aleancat – Elisa Spiropali
Petro Koci – Nën/Sekretar

Sekretare për Marredheniet Ndërkombëtare – Teuta Vodo

Sekretar për Marrëdhëniet me Shoqërinë Civile dhe Mediat – Alfred Peza

Sekretar për Cështjet Zgjedhore – Bledi Cuci
Julian Hodaj – Nën/Sekretar
Eridian Salianji – Nën/Sekretar

Nënkryetar i Asamblesë Kombëtare:

1. Bashkim Fino
Kooptime në Kryesinë e Partisë:
1. Ulsi Manja
2. Ermonela Valikaj (Felaj)

/DRONI.al/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje