Tag: Asambleja

Mbledhja e fundit e kryesisë së PS për këtë vit, zbardhet...

Një ditë pas mbledhjes maratonë të qeverisë në Golem, kryeministri Edi Rama, njëherësh kreu i Partisë Socialiste ka mbledhur Kryesinë e Përgjithshme të kësaj...

VIDEO/Rama pyetet për ndryshime në qeveri, çfarë deklaroi kryeministri nga selia...

Kryeministri Edi Rama ka folur para gazetarëve pas mbledhjes së kryesisë me Partine Socialiste, teksa ka shpjeguar se mbledhja u bë në kuadër të...

Lëvizja e radhës nga socialistët, Rama mbledh Kryesinë

Teksa opozita vijon me aksionin e saj dhe nuk do te ketë pushime, nga ana tjetër dhe socialistët vijojnë të mos "qendrojnë" në heshtje. Mësohet...

‘Kërkojmë debat me komisionin e Medias’, pedagogët marrin vendimet nga Asambleja

Ditën e sotme, pedagogët e UT, u mblodhën në takimin e radhës së Asamblesë, nga ku morën disa vendime. Burime nga takimi bëjnë me dije...

Asambleja e Universitetit të Tiranës, 6 vendimet që morën pedagogët

Për më shumë se 2 orë diskutime, pedagogët e UT, dolën në një përfundim të përbashkët, duke bërë kështu publike dhe kërkesat  e tyre. Në...

VIDEO/Rama: O harroni teze dhe daja që do të futen në...

Është mbledhur  Asambleja  Kombëtare e Partisë Socialiste, nga ku fjalën e ka marrë kryeministri Edi Rama. Kryeministri nuk duket të jetë i qetë, ku reflektohet...

FOTO/’Inspektorët tatimorë detyrohen të marrin pjesë në Asamblenë e PS’

Një qytetar i ka dërguar ish-kryeministrit Berisha në rrjetet sociale për të denoncuar pjesëmarrjen me dhunë në Asamblenë e Partisë Socialiste. Sipas qytetarit, në foto...

Rama rikthen si sekretar ish-deputetin Peza, kush janë ndryshimet në Asamblenë...

Edhe pse jo me shumë ndryshime, të paktën pas zërave ku përflitej për lëvizje të mëdha, Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste ka dalë me...

I ashpër dhe plot me kritika, Rama: Nuk kemi banda, kemi...

Gjatë Asamblesë së sotme të Partisë Socialiste, Edi Rama ka folur me tona të ashpra dhe nuk i ka kursyer kritikat për ministrat, kryetarët...

EMRAT/ Plotësohet lista, ja 9 anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv...

Ashtu si në zgjedhjen e presidentit të FSHF-së edhe në listën e anëtarëve të Komitetit Ekzekutiv u desh një raund i dytë për të zgjedhur...