Tag: ndryshime

Kadastra e Vlorës nuk gjen qetësi, ndryshime të tjera në kupolën...

Kadastra e Vlorës nuk gjen qetësi. Tashmë rotacioni në këtë agjenci është zhvendosur në rang zv. drejtorësh. Dy zv. drejtorët Vjola Hima dhe Renato Banushi...

Ndryshime në Qeveri, Rama firmos dy emra të rinj

Këshilli i Ministrave emëron dy zëvendësministrat e rij të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë. Në mbledhjen e të enjtes, qeveria miratoi emërimin e Adela Xhemalit dhe...

Pas aksioneve në të gjithë vendin, ndryshohen drejtuesit e komisariateve të...

Burimet nga autoritetet bëjnë me dije se janë ndryshuar shefat e komisariateve të policisë në Tropojë dhe në Kukës. Nik Nikolla i Tropojës shkon në...

Largohen 70% e krerëve të burgjeve në vend, zbulohen emrat e...

Vetëm në pak kohë në Drejtoritë e Burgjeve ka patur ndryshime të herepashershme, teksa raportohet se ka emerime ne 70% të rasteve, duke përbërë...

Emërime të reja në policinë e shtetit, ndryshohen drejtuesit në Shkodër,...

Me firmën e drejtorit të përgjithshëm të Policisë së Shtetit Ardi Veliu janë bërë ndryshime në Policinë e Shkodrës, Beratit dhe Mirditës. Shefi i Komisariatit...

EMRAT/Furtunë shkarkimesh në Kadastrën e Vlorës, ikin “kokat e larta” të...

Ndryshime të reja kanë ndodhur në administratën e qytetit të Vlorës. Ndryshimet kanë ndodhur në Kadastrën e Vlorës, ku mësohet se kanë ikur “kokat”...

Skemë dhe formacion ndryshe, Reja “shtrëngon” ekipin para përballjes me Islandën

Edi Reja e ka cilësuar si ndeshjen më deçizive të Shqipërisë në fushatën eliminatore të Euro 2020 përballjen me Islandën. Trajneri i kombëtares doli në...

Ndryshimet në legjislacionin grek,ja çfarë përfitojnë emigrantët shqiptarë

Emigrantët shqiptarë që jetojnë e punojnë në Greqi, e që kanë arritur të marrin lejen biometrike të qëndrimit në këtë shtet, do të kenë...

“Të shkarkohen të gjithë drejtorët”, zbardhen vendimet e Ramës pas mbledhjes...

Ditën e sotme  Edi Rama mblodhi kryesinë e PS-së, ndërsa janë zbuluar detajet nga takimi në selinë rozë. Temë kryesore e këtij takimi ka...

Ndryshimet në Kodin Penal / Presidenca i përgjigjet Ballës

Pas reagimit të kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla në lidhje me kthimin nga Presidenti Ilir Meta të ndryshimeve të bëra...