Video/Kapet grupi që shiste drogë të madhe në Tiranë, një në kërkim

Ndaje

Goditet një tjetër rast i shitblerjes të lëndëve narkotike. Janë arrestuar 4 shtetas, të gjithë banues në Tiranë.

Ata po  transportonin qese me lëndë të dyshuar narkotike të llojit Cannabis Sativa nga banesa drejt automjetit të tyre.

Njoftimi i plotë

Tiranë

Finalizohet operacioni policor i koduar “Zallmneri” nga Seksioni kundër Narkotikëve në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.5.

Godiet një tjetër rast i shitblerjes të lëndëve narkotike.

Arrestohen në flagrancë 4 shtetas si dhe shpallet në kërkim 1 tjetër.

Sekuestrohet lëndë narkotike, automjet dhe aparate celularë.

Seksioni kundër Narkotikëve në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.5, në kuadër të operacionit policor të koduar “Zallmneri”, arrestuan në flagrancë shtetasit :

– Xhevahir Lusha, 47 vjeç, banues në Tiranë.

– Ilirjan Selimi, 34 vjeç, banues në Tiranë.

– Ervin Lika, 30 vjeç, banues në Tiranë.

– Besnik Lika, 26 vjeç, banues në Tiranë.

Si dhe u shpall në kërkim shtetasi :

– B. H., 26 vjeç, banues në Tiranë.

Këta shtetas në rrugën “Teuta” u kapën në flagrancë nga shërbimet e Policisë, ku në bashkëpunim me njëri tjetrin po transportonin qese me lëndë të dyshuar narkotike të llojit Cannabis Sativa, nga banesa e shtetasve (Ervin Lika dhe Besnik Lika, vëllezër), në bagazhin e një automjeti tip “Golf”.

U sekuestruan në cilësinë e provës materiale :

– 67 kg lëndë e dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sativa.

– automjet tip “Golf”.

– 3 aparate celularë.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur për veprën penale “Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike e kryer në bashkëpunim”, parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

TiranëFinalizohet operacioni policor i koduar “Zallmneri” nga Seksioni kundër Narkotikëve në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.5.Godiet një tjetër rast i shitblerjes të lëndëve narkotike.Arrestohen në flagrancë 4 shtetas si dhe shpallet në kërkim 1 tjetër.Sekuestrohet lëndë narkotike, automjet dhe aparate celularë.Seksioni kundër Narkotikëve në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.5, në kuadër të operacionit policor të koduar “Zallmneri”, arrestuan në flagrancë shtetasit :- Xh.L 47 vjeç, banues në Tiranë.- I.S, 34 vjeç, banues në Tiranë.- E.L, 30 vjeç, banues në Tiranë.- B.L 26 vjeç, banues në Tiranë.Si dhe u shpall në kërkim shtetasi :- B. H., 26 vjeç, banues në Tiranë.Këta shtetas në rrugën “Teuta” u kapën në flagrancë nga shërbimet e Policisë, ku në bashkëpunim me njëri tjetrin po transportonin qese me lëndë të dyshuar narkotike të llojit Cannabis Sativa, nga banesa e shtetasve (Ervin Lika dhe Besnik Lika, vëllezër), në bagazhin e një automjeti tip “Golf”.U sekuestruan në cilësinë e provës materiale :- 67 kg lëndë e dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sativa.- automjet tip “Golf”.- 3 aparate celularë.Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur për veprën penale “Prodhim dhe shitje lëndësh narkotike e kryer në bashkëpunim”, parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

Publiée par Policia e Shtetit sur Vendredi 3 août 2018

loading...
Loading...

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

Leni një përgjigje