HOROSKOPI FINANCIAR/ Ja cilat janë shenjat që do t’u eci mbarë me paratë këtë vit

Ndaje

Ti keni nën kontroll financat tuaja është një gjë e mirë.
Horoskopi 2018 sugjeron se si duhet të menaxhojmë financat tona dhe nëse kjo është një kohë e mirë për të investuar pak për të ardhmen, si dhe për çfarë!

Dashi
Dashi duhet t’i kushtojë vëmendje të madhe financave të tyre, sepse nuk do të jetë një vit i lehtë. Ne ju sugjerojmë të shmangni rreziqet, përveç kur jeni 100% i sigurt për rezultatin. Kushtojini vëmendje shpenzimeve tuaja, duke i dhënë fund atyre të padobishmeve, sidomos nga marsi në prill dhe nga korriku deri në gusht. Kjo fazë nuk do të zgjasë shumë. Nëse planifikoni të blini një pronë, periudha më e mirë do të jetë nga mesi i nëntorit.

Demi
Financat do të jenë më të rëndësishme në muajt e fundit të vitit. Duke qënë se jeni një person që mendon për të ardhmen, ka më shumë gjasa që të filloni të investoni ose të blini tani. Por prisni. Ndaloni dhe mendoni, bëni një plan dhe gjithçka do të bëhet e qartë. Mos harroni të mos jepni hua shumë para. Është më mirë që ti mbani për vete. Ndjenja e sigurisë që përpiqeni gjithmonë do t’ju vijë ngadalë.

Binjakët
Planifikoni shpenzimet tuaja. Shkruajini ato. Kjo do t’ju ndihmojë të kuptoni sa para keni shpenzuar në gjëra të padobishme. Në gusht, nevoja juaj për të shpenzuar për budallallëqe është e lartë. Veproni me mend, përndryshe kjo mund të shkaktojë probleme. Marrja e rrezikut është padyshim diçka që nuk rekomandohet gjatë kësaj periudhe. 3 muajt e fundit do të jenë fitimprurës. Një herë në jetë, mundësia mund të jetë në duart tuaja. Ndoshta një pronë? Ose një investim?

Gaforrja
Ky vit duket premtues për ju në sektorin financiar. Përdoreni me mençuri. Bërja e zgjedhjeve joetike vetëm do të shkaktojë probleme. Mos harroni, ndershmëria është politika më e mirë. Mendoni për atë që doni dhe për pasojat që do të sjellë. Pyesni për një mik që besoni nëse keni vështirësi në marrjen e një vendimi. Sa më shumë të kurseni, aq më mirë do të jetë.

Luani
Mundësitë do të jenë atje, por mendoni për këtë para se të veproni. A po mendoni të hyni në sektorin e pasurive të paluajtshme? Nga maji deri në shtator është koha më e mirë për të investuar në diçka që ju intereson, por jo në korrik dhe gusht. Mbani një libër buxhetor për të mbajtur gjurmët e shpenzimeve tuaja, do t’ju ndihmojë të përmirësoni financat dhe të kurseni më shumë para. Mos pritni rezultate pozitive menjëherë, jini të durueshëm, do të vijnë në kohën e duhur. Pritja do të jetë e vlefshme.

Virgjëresha
Nga janari deri në mars do të jetë një periudhë mjaft e vështirë. Ka shumë të ngjarë që të humbni shpresën se asgjë nuk po ecën, por jini të durueshëm. Mund të jetë më keq nga prilli deri në qershor. Shmangni blerjet impulsive për të kursyer para. Dhe në korrik çdo gjë do të fillojë të përmirësohet. Do të ketë gracka të vogla, por asgjë nga e cila nuk mund të dalim. Deri në fund të vitit, gjendja juaj financiare do të jetë shumë e forte.

Peshorja
Viti filloi mirë. Pengesat e vogla që hasni nuk janë asgjë që nuk mund të menaxhoni me pak pozitivitet dhe durim. Kursimi është i rëndësishëm këtë vit. Shpenzoni vetëm për atë që është e nevojshme. Nga korriku deri në shtator është koha më e mirë për të menduar ose për të vepruar në lidhje me mundësitë që do ju vijnë. Mendoni për të gjitha gabimet që keni bërë deri tani, në mënyrë për mos ti përsëritur ato. Mendoni dhe veproni me kujdes. Viti do të përfundojë pozitiv dhe do të shihni fitimet që ju keni pritur për gjithë këtë kohë.

Akrepi
Të paktën për muajt e parë, përpiquni të hiqni disa kursime. Nëse keni biznesin tuaj, mendoni se si mund ta zgjeroni atë. Analizoni tregun tuaj për të qënë mbi konkurrencën. Rezultatet e gjithë punës suaj të vështirë do të shfaqen deri në prill. Ki mendjen tek qëllimi dhe asgjë nuk do t’ju ndalojë. Punë e vështirë dhe zelli do t’ju ndihmojnë shumë, jo vetëm financiarisht, por në zhvillimin tuaj të përgjithshëm.

Shigjetari
Në muajt e parë të vitit, nga janari deri në mars, do të jetë e vështirë të mbahet një nivel i qëndrueshëm i financimit. Ekziston mundësia e përmirësimit të buxhetit, por vetëm me një ngarkesë shtesë të punës. Ju do të filloni të vëreni efektet e punës tuaj midis prillit dhe qershorit, gjithashtu do të kuptoni se pa përpjekje, asgjë nuk vjen falas. Periudha nga korriku deri në shtator mund të jetë një sfidë, por do të jetë një moment i rëndësishëm në jetën tuaj. Mendojeni si një provë, duke sfiduar veten për të arritur qëllimin tuaj. Nëse mundeni, pritni një shpërblim në formën e përfitimeve të mëdha financiare. Dhe çdo gjë vetëm do të përmirësohet.

Bricjapi
Viti 2018 mund të jetë një përvojë shumë e ndryshme në sektorin financiar, veçanërisht në fillim. Nga njëra anë, fitimet do të jenë objektivisht të mëdha, por nga ana tjetër do të prisni shumë më tepër. Duhet të jeni të duruar. Në mars, gjithçka do të shkojë në rrugën e duhur. Do të ketë shumë gjëra të mira në prill. Përdorni këto mundësi me mençuri. Mos harroni të mos merrni vendime nën ndikimin e zhgënjimit ose irritimit, ai vetëm mund t’i bëjë gjërat më keq. Mos e humbni shpresën, do të zbuloni se durimi paguhet, sepse fundi i vitit do të jetë një nga periudhat më të mira të jetës suaj.

Ujori
Në muajt e parë të vitit, sidomos nga janari deri në shkurt, do të keni shumë mundësi për të bërë diçka që do të përmirësojë ndjeshëm financat tuaja. Kjo varet vetëm nga ju nëse përfitoni nga këto mundësi dhe si do ta bëni. Kujdes, megjithatë, njerëzit mund të afrohen me ju dhe të përfitojnë nga kjo. Mos I jepni para dikujt që nuk e njihni mirë. Kini kujdes të mos shpenzoni gjithçka në mënyrë të paarsyeshme përndryshe ju do të ktheheni në pikën e fillimit.

Peshqit
Fillimi i vitit do të jetë veçanërisht i vështirë për ju. Nuk do të jetë e lehtë për të përmirësuar gjendjen tuaj financiare, disa probleme do të vazhdojnë t’ju shqetësojnë. Mos lejoni që mendimet negative t’ju futen në kokë, sepse ato mund ta bëjnë më keq situatën. Gëzoni të gjitha fitoret e vogla që do të merrni, edhe nëse duhet të punoni për to për një kohë të gjatë. Mundohuni të përqendroheni në qëllimin me të cilin po hasni dhe trajtojini problemet si një mundësi për të mësuar. Mos ndërprisni përpjekjet tuaja nëse jeni me të vërtetë i interesuar për sferën tuaj financiare. Do të duhet të prisni pak për frytet e punës tuaj, por sapo të arrini të bëni atë që keni, për shembull fillimi i biznesit tuaj ose përfundimi i një projekti të rëndësishëm në punë, do t’ia ketë vlejtur.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "DRONI.al - Agjencia Kombëtare e Lajmeve" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI DRONI.AL: https://www.facebook.com/groups/426976918158037/

loading...
Loading...

Leni një përgjigje